توانبخشی و فیزیوتراپی

لیفت صورت با نخ PDO

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت

همراه با بالا رفتن سن، لایه چربی در زیر پوست، ساختار نگهدارنده لایه میانی پوست و همچنین عضلات صورت سست و ضعیف می شوند. برخی نواحی صورت مانند ابروها، گونه ها، اطراف فک پایین و گردن دچار شلی پوست و افتادگی خواهند شد. همچنین پوست پلک بالا دچار افتادگی و نیز پلک پایین هم به علت بیرون زدگی چربی در دور چشم حالت کیسه ای پیدا خواهد کرد.

یکی از روش های جوانسازی و کلاژنسازی پوست، که جایگزین جراحی است، استفاده از نخ های PDO یا پلی دیاکسون است.لیفت صورت با نخ PDO (ترد امبدینگ) روشی است که در آن بخش های مختلف پوست با استفاده از نخ های مخصوص، بدون نیاز به برش های جراحی لیفت و بالا کشیده می شوند. این نخ ها در ناحیه صورت کاشته می شوند. و کلاژن سازی پوست گشته و یا بافت های چروکیده پوست با استفاده از این نخ ها کشیده و بالا آورده می شود. این نخ ها بعد از حدود 5 تا 6 ماه جذب صورت می شوند.  و اثرآنها یک تا دو سال، بسته به فرآیند کلاژن سازی پوست هر شخص ماندگاری دارد و بعد از آن تکرار می گردد. قیمت سوزن امبدینگ در صبا طب قابل مشاهده می باشد.

انواع روش های لیفت صورت

دو نوع اصلی نخ برای لیفت صورت مورد استفاده می باشد:

 • نخ های کاگ یا خاردار
 • نخ های صاف یا بدون خار

نخ های خاردار یا PDO نخ هایی هستند که روی بدنه آنها خارهایی از همان جنس نخ در دو جهت مخالف ساخته شده. به طوریکه از قسمت وسط نخ، خارها به سمت دو سر نخ قرار گرفته اند. که این طراحی موجب گیر افتادن دو سر نخ در بافت میشود. و میتوان با قلاب کردن یک سر نخ در بافت قسمت دیگر را بالا کشید.

این روش برای افرادی با افتادگی(خفیف تا متوسط)صورت که معمولا در محدوده سنی بین 30 تا 50 سال مناسب می باشد. اما تشخیص قطعی آن توسط پزشک صورت می گیرد.

لیفت صورت با نخ چگونه انجام میشود

لیفت با نخ معمولا تحت بی حسی موضعی انجام گرفته و ریکاوری عموما سریع می باشد.

لیفت صورت با نخ، روش درمانی سریع با حداقل تهاجم برای کسانی است که پوستشان شروع به افتادگی و شل شدگی کرده است. اما هنوز کاندیداهای خوبی برای جراحی لیفت صورت که مقدار زیادی از پوست، چربی و بافت را حذف می کند،نیستند.  لیفت صورت با نخ همراه با نوروتوکسین و فیلر نتایج بسیار خوبی ایجاد می کند.

با استفاده از یک سوزن و نخ های خاردار یا صاف، متخصص پوست می تواند بدون نیاز به برش پوست کار لیفت را انجام دهد.

تجهیزات پزشکی طب صبا

طب صبا واردکننده تجهیزات طب سوزنی،فیزیوتراپی و ورزشی

مزایای لیفت صورت با نخ های PDO

 • لیفت سریع صورت و باز شدن خطوط یا چین و چروک پوست
 • بازسازی بافت ها از طریق تحریک کلاژن ها و افزایش کشسانی پوست
 • کشیدن پوست ازطریق جمع کردن چربی ها و سفت شدن پوست و شادابی و شفافیت پوست
 • مراقبت های بعد از لیفت با نخ
 • از جمله مهم ترین مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ که بیمار برای کاهش میزان تورم و کبودی باید رعایت کند این است که تا 48 ساعت از کمپرس یخ استفاده نماید.
 • بیمار به مدت سه هفته انجام حرکات شدید صورت خود را مانند گریه کردن و خندیدن را کاهش دهد.
 • تا مدتی که پزشک تعیین کرده است از مصرف الکل و دخانیات خودداری کند چرا که مصرف سیگار و دخانیات باعث تنگ شدن عروق خونی و اختلال در گردش خون می شود.
 • آقایانی که لیفت صورت با نخ را انجام داده اند تا دو هفته از تراشیدن صورت اجتناب کنند.
 • تا دو ماه بیمار از ماساژ دادن صورت خود بعد از لیفت با نخ خودداری کند.
 • نتایج لیفت صورت با نخ PDO سریعا پس از اتمام کار قابل رویت می باشد اما پس از گدشت 6 ماه وضعیت بهتر هم خواهد شد زیرا در طول این زمان در اطراف نخ کلاژن سازی انجام شده و بعد از اینکه نخ کامل جذب شد رشته های کلاژنی بر جای مانده و بافت در موقعیت جدید از استحکام بیشتری برخوردار می شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *