توانبخشی و فیزیوتراپی

تمرینات با کش لوله ‌ای ورزشی

تمرینات با کش لوله ‌ای ورزشی

تمرینات با کش لوله ‌ای ورزشی تمرینی است که بسیاری از افراد با کش لوله ‌ای ورزشی انجام می‌دهند تا عضلات خود را گرم کنند. همچنین با کمک این وسیله مقاوم، می‌توانید برای ورزش آماده شوید. این تمرینات یک فعالیت متداول برای ورزشکاران، افراد مسن، بیماران توانبخشی و هر فردی است که در یک برنامه تناسب اندام شرکت می‌کند. قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به خرید کش لوله ای ورزشی به صفحۀ کش لوله ای ورزشی مراجعه نمایید.

ایجاد استحکام و پایداری در مفاصل بدن از ویژگی‌های بارز این وسیله است. این حرکات باعث حالت دادن به عضلات و تاندون‌های شانه، ساعد و مچ دست می‌شود. برای داشتن اطلاعات بیشتر از تمرین با این کش‌ها، با ما همراه باشید.

در ادامه به بررسی ۶ تمرین با کش لوله ‌ای ورزشی می‌پردازیم.

۶ تمرین با کش لوله ‌ای ورزشی

۶ تمرین با کش لوله ‌ای ورزشی

۶ تمرین با کش لوله ‌ای ورزشی ، تمرینات با کش لوله ‌ای ورزشی یک روش ارزان قیمت برای کشش اندام‌های فوقانی مانند بازوها و مچ دست است. می‌توانید با این باند انعطاف‌پذیر که با طراحی منحصر به‌فردی ساخته شده است، حرکات ورزشی مناسبی را انجام دهید. انجام تمرینات با این وسیله ورزشی، کار دشواری نیست به شرطی که اصول و استانداردهای آن را رعایت کنید.

در ضمن، در تمرینات بدنسازی هم می‌توانید به‌جای دمبل از این نوع کش‌ها استفاده کنید. در واکنش به این تمرینات، عضلات به‌ آرامی انطباق یافته و تقویت می‌شوند. از نمونه‌هایی متداول تمرینات با کش لوله‌ ای ورزشی می‌توان موارد زیر را نام برد:

تمرین پرواز قفسه سینه

درحالی که بند در اطراف قفسه سینه محکم شده است، روبه‌روی در بایستید. دستگیره‌های کش را به نحوی که بازوهای خود به سمت بیرون باز شده است، نگه دارید. سپس کش‌ها را با نزدیک کردن دست‌ها در خط مرکزی، بدون خم کردن بازوها بکشید.

تمرین فشار سربار

پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید و در وسط باند بایستید. دسته‌ها را تا سطح گوش بالا بیاورید و آن‌ها را به سمت بالا فشار دهید. به این طریق بازوهایتان به‌طور کامل دراز می‌شود. در این حالت خود را صاف نگه دارید.

حرکت اسکات

با پاهای باز به اندازه عرض شانه روی وسط باند، قدم بگذارید و دسته‌ها را در کنار شانه خود نگه دارید. به‌ آرامی چمباتمه بزنید، خم شده و باسن خود را به عقب بکشید به طوری که انگار میخواهید روی یک صندلی بنشینید. زانوهای خود را خم کنید تا جایی که از پنجه پا جلو نزند. سپس به حالت ایستاده برگردید.

شنا سوئدی با کش لوله‌ ای

کش را به دور کتف خود بچسبانید و دسته‌ها را نگه دارید. سپس در حالت شنا سوئدی قرار بگیرید و آن را با کش انجام دهید. اگر مقاومت خیلی کم است، می‌توانید آن را بیشتر به سمت پایین نگه دارید.

حرکت نشر جانب

وسط کش بایستید و پاها را به‌هم نزدیک کنید. سپس دست‌ها را به‌صورت افقی در کنار بدن قرار دهید. درحالی که بازوهای خود را صاف نگه داشته‌اید، کش را تا حد امکان بالا ببرید. برای چند ثانیه در این پوزیشن بمانید تا حدی که سوزش را در 2 طرف شانه‌های خود احساس کنید.

حرکت پارویی خم شده

با 2 پای خود روی مرکز کش ورزشی قرار بگیرید که فاصله هر 2 پا به اندازه عرض شانه باز باشد. سپس دسته کش ورزشی را بگیرید، آرنج‌ها را کمی خم کنید. کش را بکشید تا آرنج شما زاویه ۹۰ درجه بگیرد و این حرکت را چندین بار تکرار کنید.

در ادامه به بررسی پرکاربردترین انواع کش لوله ای ورزشی برای تمرینات می‌پردازیم.

پرکاربردترین انواع کش لوله ای ورزشی برای تمرینات

پرکاربردترین انواع کش لوله ای ورزشی برای تمرینات

پرکاربردترین انواع کش لوله ای ورزشی برای تمرینات ، تمرینات با کش لوله ‌ای ورزشی در کنار عضله‌سازی، روحیه‌ای شاداب و پرانرژی به شما می‌بخشد. این وسیله ورزشی از چند لوله آلاستیک تشکیل شده که بسیار سبک و قابل حمل است. برای ورزش‌هایی مانند بدنسازی، یوگا، ایروبیک و رزمی کاربرد دارد.

اگر برای کاهش وزن خود نیز به‌دنبال تمرین‌های مداوم هستید، می‌توانید از کش‌ها یا باندهای ورزشی لوله ای استفاده کنید. حتی در خانه و سفر هم امکان انجام تعداد زیادی از تمرینات را با کمک کش لوله ‌ای ورزشی دارید.
کش لوله‌ ای انواع مختلفی دارد که انتخاب کردن آن بر اساس نیاز و نوع تمرین‌ها است. از پرکاربردترین باندهای لوله ‌ای می‌توان موارد زیر را نام برد:

• کش لوله‌ ای دسته‌دار یا CX

یکی از پرطرفدارترین کش‌های مخصوص منازل است که استفاده آسانی دارد. همچنین، به‌علت ساختار استوانه‌ای شکل و توخالی که دارد به این نام گفته می‌شود. این وسیله 2 دسته برای نگهداری کش و راحتی بیشتر حین ورزش دارد. علاوه‌بر این دامنه انجام حرکات تمرینی به کمک این کش‌ها زیاد است.

• کش لوله‌ ای چهار جهت

این نوع کش در تمرینات بدنسازی و پیلاتس استفاده می‌شود که مخصوص حرکات شکم است. همچنین، برای تقویت عضلات بازو، پا و باسن هم اثرگذار است. این وسیله از 4 دسته تشکیل شده است. بسیاری از تمرین‌های مقاومتی و عضله‌سازی‌ها نیز به کمک کش چهار جهت انجام می‌شود.

در ادامه به بررسی فواید تمرینات با کش لوله ‌ای ورزشی می‌پردازیم.

فواید تمرینات با کش لوله ‌ای ورزشی

فواید تمرینات با کش لوله ‌ای ورزشی

فواید تمرینات با کش لوله ‌ای ورزشی ، برخی تحقیقات در مورد تمرینات با کش لوله ‌ای نشان داده است که درد عضلانی بعد از ورزش را کاهش می‌دهد. همچنین، می‌تواند به بهبود انعطاف‌پذیری و دامنه حرکتی مفاصل کمک کند. در کل می‌توان گفت که موجب افزایش آرامش عضلانی و بهبود کارایی عملکرد بدن می‌شود.

قبل از این‌که شروع به تمرین با کش لوله‌ ای ورزشی کنید، مطمئن شوید که آن را ایمن و موثر انجام می‌دهید. انجام این حرکات به‌صورت نادرست در واقع می‌تواند به‌جای اثربخشی، آسیب بیشتری به عضلات وارد کند. فواید تمرین با این کش لوله‌ ای ورزشی شامل موارد زیر است:

• باعث افزایش جریان خون ماهیچه‌ای می‌شود.

• توانایی در انجام فعالیت‌های روزانه را بالا می‌برد.

• به کاهش خطر آسیب‌دیدگی کمک می‌کند.

• فعال کردن ماهیچه‌های بدن را به‌دنبال دارد.

• کمک به کاهش یا مدیریت استرس می‌کند.

• امکان انجام طیف وسیعی از تمرینات ساده و تخصصی قدرتی را فراهم می‌سازد.

قیمت و خرید کش لوله‌ ای ورزشی

باتوجه به نوسانات قیمتی در وسایل ورزشی، کش لوله‌ ای نیز بر اساس فاکتورهای مختلف، متغیر است. تنوع بالای این محصول هم در تعیین قیمت دخیل است. نوع ورزش یا تمرینات با کش لوله‌ ای ورزشی هم در خرید انواع آن موثر است. اما به‌طور کلی قیمت‌گذاری و خرید کش لوله‌ ای ورزشی باتوجه به فاکتورهای زیر برآورد می‌شود:

1. کیفیت

2. برند محصول

3. متراژ کش

4. میزان قدرت کش لوله‌ ای

سخن پایانی

بهتر است ورزشکاران قبل از مسابقه یا جلسه تمرینی خود تمرینات با کش لوله ‌ای ورزشی را انجام دهند. از این طریق مطمئن می‌شوند که عضلات شانه به اندازه کافی گرم شده است. این کش لوله‌ ای برای به چالش کشیدن عضلات اصلی شما طراحی شده‌ است.
با این‌که فوق‌العاده ساده هستند اما برای آمادگی جسمانی بسیار کارآمداند. همچنین، تمرین‌ با این کش‌ها برای افراد مبتدی و متخصص، سازگار شناخته شده است. چنانچه این حرکات ورزشی به‌درستی انجام گیرد، هیچ آسیبی برای افراد ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *